Oto 6 kluczowych kwestii, które pomogą Ci zdecydować, kiedy należy powiedzieć nie. Pamiętaj, że są korzyści / konsekwencje mówiąc tak lub mówiąc no. To do Ciebie należy decyzja, na podstawie swojej kariery aspiracji, stanu zdrowia i celów w życiu.

Poziom doświadczenia - czy jesteś młody czy mają niewielkie doświadczenie w swojej obecnej pracy, to może chcesz Błąd na stronie mówiąc tak większość czasu. To się nazywa płacąc z góry zbudować reputację posiadające dobre nastawienie i chęć do podjęcia dodatkowej pracy.

Jakość - można wykonać tę dodatkową pracę w wysokiej jakości? Nadal można dostarczyć inną pracę masz w wysokiej jakości? Pamiętaj, niska jakość pracy wpłynie na swoją reputację, nawet jeśli, że tak.

Stres Poziom - będzie podjęcie na tej dodatkowej pracy znacznego wzrostu poziomu stresu? Są już przytłoczeni w pracy? Po jesteś wypalony nie będzie pracownik lub pracodawca pomóc

Powodem Business - Czy masz dobry powód biznesowy dla mówiąc nie? Przykładem dobrego powodu biznesu jest to, że ta praca jest zależna od innego utworu i że nie jest jeszcze zakończona. Nigdy nie powinno się odrzucać pracę tylko z tego powodu, że nie lubisz pracę lub nie lubisz osobę wzywającą go.

Częstotliwość - Jest to jednorazowa pilna prośba? Jeśli tak, być może mówiąc tak jest w porządku, jak to jest tymczasowe. Ale jeśli ta dodatkowa praca jest częstym wniosek, a następnie rozważyć je uważnie i zdecydować,

Wnioskodawca - kto pyta cię do podjęcia tej dodatkowej pracy? Może ich wrażenia z was wpływa na renomę na pracę? Jaka jest twoja reputacja już w tym wnioskodawcy? Jeśli już, że jesteś "gwiazdą", a następnie są one bardziej prawdopodobne, aby zaakceptować "nie", jeśli masz dobry powód.

Pobyt tuned następnym artykule - jak to powiedzieć Nie at Work taktownie - 5 porad. Zawsze jestem w rogu

Lei

Lei Han - strateg Kariera Marketing Wykonawczy Stanford inżyniera Wharton MBA 15 lat doświadczenia biznesowego Jestem pasjonatem pomaga znaleźć, Excel, i cieszyć się karier - Praca elegancki i osiągnąć więcej. Sprawdź moją karierę porady Blog - http://bemycareercoach.com - ponad 120 artykułów związanych z rozwojem kariery, poszukiwania pracy, rozwoju umiejętności miękkich oraz równowagi między życiem zawodowym.

Najlepsze życzenia w swojej karierze!

https://officina66.pl/kobieta/eleganckie-torebki-skorzane